عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات

طرز تهیه کلوچه شکم پُر نارگیل و پسته

در این مطلب طرز تهیه این کلوچه های خوشمزه با مغز نارگیل و پسته را برای شما آموزش داده ایم. از درست کردن آن لذت ببرید.

در این مطلب طرز تهیه این کلوچه های خوشمزه با مغز نارگیل و پسته را برای شما آموزش داده ایم. از درست کردن آن لذت ببرید.

مدت زمان آماده سازی: 20 دقیقهمدت زمان پخت: 20 دقیقه
مواد لازم خمیر:آرد: 250 گرمکره سرد: 200 گرمنشاسته ذرت: 50 گرمپودر نارگیل: 50 گرمپودر قند: 70 گرمتخم مرغ: یک عددوانیل: یک چهارم قاشق چای خورینمک: یک هشتم قاشق چای خوری
مواد لازم میانی:پودر نارگیل: 100 گرمپسته (خرد شده): 40 گرمپودر هل: یک دوم قاشق چای خوریسفیده تخم مرغ: یک عددپودر قند: 50 گرم
 کلوچه شکم پر نارگیل و پستهطرز تهیه:

1. ابتدا خمیر را آماده کنید. آرد، نشاسته ذرت، نمک، پودر نارگیل و پودر قند را درون دستگاه غذاساز ریخته و دو دقیقه روشن کنید تا مخلوط شود.

2. سپس کرده سرد مکعبی خرد شده را افزوده و دوباره دستگاه را روشن کنید تا مواد شبیه خرده نان شود. تخم مرغ و وانیل را افزوده و دستگاه را روشن کنید تا مواد شبیه خرده نان شود.

3. تخم مرغ و وانیل را افزوده و دستگاه را روشن کنید تا خمیر در یک سمت دستگاه جمع شود. اگر جمع نشد یک تا دو قاشق سوپ خوری آب یخ ریخته تا خمیر جمع شود. خمیر را درون کیسه فریزر گذاشته و یک ساعت درون یخچال استراحت دهید.

4. در این فاصله مواد میانی را آماده کنید. تمام مواد را با هم مخلوط کرده و کنار بگذارید. از خمیر، گلوله های متوسطی بردارید و یک قاشق از مواد میانی وسطش گذاشته و خمیر را جمع کرده و شبیه گلوله در بیاورید.

5. گلوله را درون کمی آرد زده و درون قالب مخلوط یا با کمک کریمپر روی گلوله ها طرح بیندازید و از قالب خارج کنید و درون سینی فر با کمی فاصله قرار دهید. فر را از قبل با حرارت 180 درجه سانتیگراد روشن کنید.

6. سپس در طبقه وسط فر حدود 20 دقیقه بپزید تا زیرش کمی طلایی شود. پس از خنک شدن درون ظرف در بسته و جای خنک تا یک هفته قابل نگهداری می باشد. براای آماده کردن مواد میانی همه مواد را با هم مخلوط کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار