عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات

دلیل اختلال تلفن همراه در مشهد اعلام شد

بروز اختلال در برقراری ارتباطات تلفنی مشترکان مخابرات در شهر مشهد، باعث مشکلاتی برای مشترکان در برقراری ارتباط شد.این اختلالات که از ابتدای روز یکشنبه آغاز شده بود برای 2روز متوالی ادامه پیدا کرد واعتراضات گسترده ای را نیز به دنبال داشت:

به طوری که بسیاری از مشترکان هنگام برقراری ارتباط تلفنی موبایل به موبایل وموبایل به تلفن ثابت ، موفق به برقراری ارتباط نمی شدند . اختلال ایجاد شده به گونه ای بود که مشترکان برای بر قراری یک تماس تلفنی ، ناچار می شدند چندین بار شماره مورد نظر خود را شماره گیری کنند و هر بار با وجود آن که علایمی از جمله فعال سازی تماس و شروع زمان مکالمه روی گوشی ظاهر می شد و این طور به نظر می رسید که اتصال برقرار شده است اما از آن سوی خط صدایی از مخاطب شنیده نمی شد و این مسئله علاوه براین که برای ساعت های طولانی منجر به ایجاد اختلال در امور روزمره مشترکان شده بود در عین حال این شائبه و نگرانی را نیز در بین مشترکان ایجاد کرده بود که در نتیجه این تماس های ناموفق هزینه ای نیز از آنان کسر شده است .
در پی بروز این مشکل به سراغ معاون امور مشترکان شرکت مخابرات ایران رفتیم و دلایل ایجاد این اختلالات را جویا شدیم . داوود زارعیان با بیان این که اختلال ایجاد شده در جریان برقراری مکالمات مشترکان مخابرات ، به دلیل بروز یک مشکل نرم افزاری بوده است،گفت :همکاران ما در ساعت 11 و30 دقیقه روزگذشته(دوشنبه ) اقدام به رفع این مشکل کردند .
وی همچنین در پاسخ به نگرانی مشترکان نسبت به کسر هزینه بابت تماس های ناموفق در نتیجه این اختلال،خاطر نشان کرد : با توجه به این که مشکل ایجاد شده ناشی از اختلال نرم افزاری بوده ،طبیعتا امکان شارژ (دریافت هزینه مکالمه ) نیز در سیستم وجود نداشته، اما با این حال به منظور رفع نگرانی مشترکان ؛ مرکز مخابراتی مربوطه مکلف شده است که چنانچه هزینه ای بابت این تماس ها از مشترک کسر شده باشد،بایدبه مشترک باز گردانده شود .

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار