عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات

ماسالا چای

پختِ مسعود سلطانی

آنچه لازم دارید

برای ادویه ماسالاچای: دانه هل (۲ قاشق) / دارچین لوله‌ای تکه‌تکه (۲ قاشق) / فلفل سیاه (۱ قاشق) / رازیانه (نیم قاشق) / میخک (نیم قاشق) / جوزهندی درشت (یک عدد)، بادیان رومی یا ستاره‌ای (دو عدد)

برای چای ماسالا: ادویه ماسالاچای / شیر / چای سیاه / زنجفیل شکری

ریزه‌کاری‌ها

تمام ادویه‌ها نساییده و خرد نشده باشد تا طعم و عطرش خوب باشد. ادویه ماسالاچای برای چند نوبت است و همه‌اش یک بار مصرف نمی‌شود. زنجفیل شکری همان است که قنادی‌ها دارند و زنجفیل شیرین‌شده خشک‌شده است. میزان ادویه‌ها را می‌توانید به سلیقه خودتان تغییر بدهید. البته دفعه اول با همین نسبت درست کنید و بعد با توجه به تجربه‌تان از طعمش، مقادیر ادویه را تغییر بدهید. اگر دستگاه قهوه‌ساز دارید می‌توانید قبل از اضافه کردن شیر، چای را صاف کنید و تا نصف فنجان را پر کنید. شیر را با دستگاه فشار به فنجان‌ها اضافه کنید. با این کار کف شیر باعث خوشگلی بیشتر ماسالا چای‌تان می‌شود. 

تدارک خوردنی

همه ادویه‌ها را آماده کنید و آسیاب کنید. ادویه‌ها را که درست کردید در یک شیشه دربسته بریزید و هر موقع که می‌خواهید چای ماسالا درست کنید، سراغش بروید. 

برای درست کردن چای ماسالا برای دو نفر یک قاشق چای‌خوری ادویه ماسالا را با یک قاشق چای‌خوری سیاه و یک قاشق چای‌خوری زنجفیل شکری مخلوط کنید. عکس همین مخلوط را نشان می‌دهد. در ظرفی یک لیوان پر آب بریزید و ادویه‌ها را اضافه کنید و بگذارید تا جوش بیاید. دو سه دقیقه بعد از جوش خوردن، دوسوم لیوان شیر را اضافه کنید و بگذارید تا جوش بیاید. بعد از جوش دوباره، یک دقیقه صبر کنید. چای‌تان آماده است. با صافی در فنجان بریزید و با یک شیرینی خوشمزه بخورید. 

*** اگر خوردنی خودتان را با این شیوه درست کردید، عکس آن برای من ایمیل کنید تا همین‌ جا بگذارم. به خصوص اگر جور دیگری درست کردید، حتمن بگویید تا شیوه خاص شما را هم یاد بگیریم. ممنون از لطف‌تان ***

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار