عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات

طرز تهیه پودینگ وانیلی

مواد لازم:

شکر: ۱/۳ پیمانه
نشاسته: ۲ قاشق غذاخوری
شیر پرچرب: ۲ پیمانه
زرده تخم مرغ: ۲ عدد
کره نرم شده: ۲ قاشق غذاخوری
وانیل: ۲ قاشق چایخوری

طرز تهیه:

۱. برای درست کردن این نوع پودینگ در ابتدای کار می‌توانیم به سه روش عمل کنیم. روش تنبلانه؛ شکر، نشاسته، زرده تخم مرغ و شیر را روی گاز بگذارید و اجازه دهید تا غلیظ شود و از روی گاز برداشته و کره نرم شده و وانیل را به آن اضافه می‌کنیم و هم می‌زنیم. روش کمتر تنبلانه: نشاسته، شکر و زرده تخم مرغ را مخلوط کرده و اندکی شیر هم به آن اضافه می‌کنیم تا مخلوط شوند. شیر را روی گاز می‌گذاریم مرتب بهم می‌زنیم، اما نمی‌گذاریم بجوشد وقتی که شیر گرم شد، مخلوط زرده تخم مرغ را اضافه می‌کنیم و بلافاصله و با سرعت بهم می‌زنیم و در انتهای کار هم کره و وانیل را اضافه می‌کنیم و از روی گاز بر می‌داریم.

طرز تهیه پودینگ وانیلی

۲. روش محافظه کارانه که من انجام دادم؛ شیر، نشاسته و شکر را مخلوط کنید آن را روی گاز بگذارید، حرارت گاز متوسط باشد مرتب بهم بزنید تا شیر گرم شود. بخشی از مخلوط شیر را داخل زرده تخم مرغ می‌ریزید و به سرعت بهم می‌زنید سپس این مخلوط را به باقی شیر اضافه می‌کنید. سپس می‌گذاریم تا غلیظ شود و حالت سس مانند بگیرد. از روی گاز بر می‌داریم بلافاصله کره نرم شده و وانیل را به آن اضافه می‌کنیم و بهم می‌زنیم. بعد از این کار همان لحظه مخلوط را داخل ظرف‌های مورد نظر می‌ریزیم. پودینگ وانیلی به سرعت می‌بندد بنابراین نباید بگذارید همانطور در ماهیتابه سرد شود.

طرز تهیه پودینگ وانیلی

۳. پس از خنک شدن، همانند سایرین در یخچال می‌گذاریم.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار