عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات

معروف‌ترین غذای زمستانی در ترکیه

جگر کباب شده و پیچیده در چربی، که ترکیه ای‌ها به آن پِردِه جیگِری perde ciğeri، می‌گویند یکی از مهمترین و مشهورترین غذا‌های در آشپزخانه (دیار بکر)، جنوب شرقی ترکیه است. پِرده جیگِری از معروفترین کباب‌هایی است که محلی‌ها و توریست‌ها را به خود جذب می‌کند.

معروف‌ترین غذای زمستانی در ترکیه«اختصاصی تابناک باتو» جگر کباب شده و پیچیده در چربی، که ترکیه ای‌ها به آن پِردِه جیگِری perde ciğeri، می‌گویند یکی از مهمترین و مشهورترین غذا‌های در آشپزخانه (دیار بکر)، جنوب شرقی ترکیه است. پِرده جیگِری از معروفترین کباب‌هایی است که محلی‌ها و توریست‌ها را به خود جذب می‌کند.

معروف‌ترین غذای زمستانی در ترکیه

اسماعیل قبلان ۵۲ ساله، از قدیمی‌ترین فروشندگان جگر در منطقه (سور)، در مصاحبه با آناتول گفت که سی سال است که به این کار مشغول است، و در زمستان مردم بیش از هر زمان دیگری به این غذا روی می‌آورند.

معروف‌ترین غذای زمستانی در ترکیه

سیخ جگر‌ها را به مدّت پنج دقیقه کباب می‌کنند، سپس آن را در لایه‌های چربی با گوجه خرد شده، پیاز و فلفل می‌پیچند و دوباره آن را به مدت ده دقیقه کباب می‌کنند.

معروف‌ترین غذای زمستانی در ترکیه

سپس آن را در بشقاب حاوی پیاز، فلفل کباب شده، لیمو و دوغ به مشتریان عرضه می‌کنند.

معروف‌ترین غذای زمستانی در ترکیه

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار