عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات

طرز تهیه چیز کیک ژاپنی بسیار خوشمزه با دستور اصلی

مواد لازم:

مواد مورد نیاز برای تهیه چیز کیک ژاپنی عبارت است از:

پنیر خامه ای/ ۲۳۰ گرم (یک پیمانه)
شیر/ ۲۰ میلی لیتر
تخم مرغ/ ۶ عدد
کره/ ۶۰ گرم (چهار قاشق غذاخوری)
آرد نشاسته/ ۲۰ گرم (سه قاشق غذاخوری)
آرد/ ۶۰ گرم (دو سوم پیمانه)
شکر/ ۱۶۰ گرم (سه چهارم پیمانه)
وانیل به دلخواه/ یک دوم قاشق چایخوری

طرز تهیه چیز کیک ژاپنی:

در ابتدا، شیر را درون ظرف مناسبی بریزید، پنیر خامه ای و کره آب شده در دمای محیط را نیز به شیر اضافه کنید و با هم مخلوط نمایید. البته باید ظرف را روی بخار آب قرار دهید، تا مواد کاملا مخلوط شوند.

سپس زرده و سفیده تخم مرغ ها را از هم جدا کنید. بعد با استفاده از همزن زرده، وانیل و نیمی از شکر را با هم به مدت ۲ الی ۳ دقیقه مخلوط کنید و آن را به شیر مخلوط شده با پنیر خامه ای و کره، بیافزایید و مواد را با هم ترکیب کنید.

آرد نشاسته و آرد را چند مرتبه الک کنید، تا کاملا مخلوط شوند و بعد کم کم به مواد اضافه نمایید و به مدت ۱ دقیقه با همزن هم بزنید.

در مرحله بعدی طرز تهیه چیز کیک ژاپنی باید سفیده های تخم مرغ را درون ظرف تمیزی بریزید و شروع به همزدن سفیده ها کنید و در حین هم زدن سفیده باقیماده شکر را نیز کم کم به ذره اضافه نمایید و به خوبی به هم بزنید، تا سفیده کاملا پف کند.

در ادامه باید سفیده کاملا پف کرده را به مواد قبلی اضافه نمایید، البته باید به آهستگی و در یک جهت مواد را با هم مخلوط نمایید، تا پف سفیده های تخم مرغ نخوابد.

سپس داخل قالب را با کاغذ روغنی کاملا بپوشانید، اگر نوع قالب نچسپ می باشد، نیازی به پوشاندن کف قالب نیست. در صورتی که از قالب کمربندی استفاده می کنید باید از بیرون، قالب را تا نصفه با فویل بپوشانید. حال مواد را درون قالب بریزید.

در مرحله آخر، باید به میزان ۲ سانتی متر، آب داغ داخل ظرف مناسب دیگری بریزید و بعد قالب را درون ظرف بگذارید و بعد ظرف را به داخل فر انتقال دهید، تا به مدت ۹۰ دقیقه و با حرارت ۱۵۰ درجه سانتی گراد درون فر باقی بماند.

منبع : آرگا

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار