عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات

روشهای تشخیص ادویه اصل از ادویه تقلبی

متأسفانه ما اغلب کالا‌های با کیفیت پایین یا تقلبی ارزان قیمت را می‌خریم و دلیل این ارزانی را نمی‌دانیم، اما یکی از این دلایل، می‌تواند تقلبی و نامرغوب بودن این مواد باشد. در باره ادویه نیز این موضوع صادق است. ترفند‌های ساده‌ای وجود دارد که به شما کمک می‌کند کیفیت موادی را که می‌خرید، تعیین کنید.

تشخیص دارچین اصل

برای تشخیص دارچین مرغوب از پوست سنا، باید بدانید عطر سنا ضعیف‌تر است. علاوه بر این، چوب سنا ضخیم‌تر و درشت‌تر از دارچین و معمولا به یک طرف جمع شده است. دارچین را می‌توان به راحتی با افزودن یک قطره ید به پودر آن، از سنا تشخیص داد. اگر ادویه آبی رنگ شود، سناست.

۲ روش تشخیص فلفل اصل

فلفل سیاه تازه زمانی که خرد می‌شود، قطعه‌های آن بزرگ است و یک رد چربی از خود به جا می‌گذارد. محصولی که کیفیت پایینی دارد خیلی خشک یا قدیمی است و وقتی خرد شود به قطعات کوچک‌تر تقسیم می‌شود.

تشخیص فلفل سفید اصل

رنگ فلفل سفید باید کرم و کمی قهوه‌ای باشد؛ اگر فلفل بیش از حد سفید باشد، احتمالا کهنه و نامرغوب است.

تشخیص زنجبیل اصل

ریشه زنجبیل باید صاف، سفت و بدون چین و چروک و دارای پوست نازک باشد. اگر زنجبیل، چروک شده یا نرم است، تقلبی است.

تشخیص زرد چوبه اصل

زردچوبه را می‌توان با آرد طعم دار رنگی جایگزین کرد. در این باره، به آسانی می‌توانیم به تشخیص ادویه مرغوب از تقلبی بپردازیم. پودر را فقط در آب بریزید. زردچوبه طبیعی روی سطح آب لکه‌های سفید ایجاد نمی‌کند.

روش تشخیص هل اصل

غلاف هل باید بزرگ و به رنگ زیتونی یا سبز باشد. رنگ سبز روشن می‌تواند حضور رنگ‌های مصنوعی را در آن نشان دهد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار