عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات

طرز تهیه نان فرانسوی سنتی

مواد لازم نان فرانسوی سنتی

۱/۲ عدد مخمر خشک
۱ عدد سفیده تخم مرغ
۱/۵ قاشق چای خوری نمک
۱ قاشق غذا خوری آب
۲ فنجان آب گرم ۴۵ درجه سانتی گراد
۶ فنجان آرد غنی شده
۱ قاشق غذا خوری آرد ذرت

طرز تهیه نان فرانسوی سنتی
ابتدا در یک کاسه ۲ فنجان آرد، مخمر و نمک را مخلوط کرده و با هم ترکیب کنید.
به آن‌ها ۲ فنجان آب گرم بیفزایید و بعد به خوبی ورز داده و با استفاده از خمیرکن یا همزن مناسب نان به هم بزنید تا خوب ورز داده شود.
بقیه خمیر را هم کم کم اضافه کرده و اگر خمیر شما به آرد نیاز داشت باز هم مقداری آرد اضافه کنید تا خمیر مناسبی حاصل شود.
سپس خمیر را روی سطح اردپاشی شده قرار داده و ۸ تا ۱۰ دقیقه مدام ورز دهید تا انعطاف پذیر و نرم شود و آن را به شکل توپ درآورده و داخل ظرف چرب شده‌ای قرار دهید و روی آن را با پوششی بپوشانید (بهتر است از پارچه نخی نازک و مرطوب استفاده شود) و به مدت ۱۰ دقیقه (یا بیشتر) در محل گرم قرار دهید تا حجم آن ۲ برابر شود.

سپس خمیر را روی سطح ارد پاشی شده قرار داده و آن را پانچ کنید (دست را مشت کرده و از سمت انگشتان به صورت قائم به خمیر بکوبید).
سپس آن را نصف کرده و هر نیمه را به صورت توپی در آورده و با فاصله از هم قرار داده و یک پارچه نخی روی آن بیندازید و ۱۰ دقیقه صبر کنید.
بعد ۲ سینی را فر را چرب کرده و روی آن‌ها آرد ذرت بپاشید و خمیر‌ها را روی سطح قبلی با وردنه بازکرده و بعد به صورت رول بپیچید.
آخر نان را با آب خیس کرده و بعد ببندید و ابتدا و انتهای نان را گرد کنید (مثل نان فرانسوی موجود در مغازه‌ها یعنی رول حجیم که ابتدا و انتهای آن گرد است).
سپس آن‌ها را داخل سینی قرار داده و زرده تخم مرغ و آب را با هم مخلوط کرده و با برس روی نان‌ها بزنید و دوباره روی آن‌ها پارچه نخی مرطوب کشیده و ۳۵ تا ۴۰ دقیقه بگذارید استراحت کنند.
فر را از قبل با دمای ۳۷۵ درجه فارنهایت یا ۱۹۰ درجه سانتی گراد گرم کنید.
روی نان‌ها را با چاقو برش‌های مورب بدهید (طوری که عمیق نباشند) و آن‌ها را داخل فر قرار دهید تا به مدت ۲۰ دقیقه بپزند؛ و بعد آن‌ها را خارج کرده و دوباره از همان مخلوط آب و تخم مرغ رویشان بزنید و باز به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه داخل فر قرار دهید.
در صورت لزوم برای جلوگیری از تیره شدن نان میتوانید آن را داخل فویل بپیچید.
بعد از پخت نان ان را روی سینی قفسه‌ای قرار دهید تا سرد شود و بعد به صورت مورب برش بزنید و سرو کنید.

منبع: نمناک

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار