عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات

بررسی مشخصات کیا اسپورتیج 2018، قیمت و مدل ها

خودروی کیا اسپورتیج 2018 را می‌توان در ردیف خودروهای شاسی بلند سایز کوچک طبقه‌بندی کرد. محصولاتی که به دلیل برخورداری از جثه‌ای بزرگ‌تر و ارتفاعی بلندتر از خودروهای سواری معمولی، با اقبال بیشتری در نزد خودرو دوستان همراه هستند. به این ترتیب کیا اسپورتیج 2018 نیز می‌تواند به موفقیت در میان رقیبان هم‌رده امیدوار باشد.

نمای کنار کیا اسپورتیج 2018


ستاره |
سرویس خودرو -
کیا اسپورتیج 2018 جدیدترین مدل خودروی اسپورتیج محسوب می‌شود که توسط شرکت کره‌ای کیا طراحی و تولید شده است. در واقع این خودرو را می‌توان متعلق به نسل چهارم اسپورتیج دانست. خودروی اسپورتیج اکنون چیزی نزدیک به ربع قرن است که تولید می‌شود. نسل نخست این خودرو در سال 1993 میلادی به بازار آمد و به مدت ده سال در خط تولید شرکت کره‌ای کیا قرار داشت. یک سال پس از آن نوبت به نسل دوم اسپورتیج رسید که به بازار بیاید و خودی نشان دهد.

در میان محصولات ریز و درشت اسپورتیج، خودرو دوستان ایرانی تنها از ملاقات با نسل اول این محصولات محروم ماندند. این در حالی است که خودروهای نسل دوم و سوم و چهارم اسپورتیج در ایران عرضه شد و علاقه‌مندان توانستند نشستن پشت فرمان آنها را تجربه کنند. خودروی کیا اسپورتیج 2018 نیز همان گونه که به آن اشاره شد به نسل چهارم اسپورتیج تعلق دارد. نسل چهارم اسپورتیج از سال 2015 میلادی کار خود را آغاز کرد. به عبارت بهتر پس از آن که نسل سوم این خودرو از سال 2010 میلادی شروع به کار کرد و در سال 2015 میلادی به کار خود خاتمه داد، نوبت به نسل چهارم این خانواده رسید تا بخت خود را در بازارهای جهانی بیازماید.

خودروی کیا اسپورتیج 2018 در قالب سه تیپ LX ،EX و SX در بازار خودروی ایران عرضه شده است. دو تیپ LX و EX این خودرو به یک موتور چهار سیلندر 2.4 لیتری مجهز هستند و تیپ SX این خودرو نیز از وجود یک موتور چهار سیلندر توربو شارژ 2 لیتری بهره می‌برد.

نمای داخل کیا اسپورتیج 2018


مشخصات فنی تیپ LX و EX کیا اسپورتیج 2018

همان گونه که به آن اشاره شد دو تیپ LX و EX خودروی کیا اسپورتیج به موتور چهار سیلندر ۲.۴ لیتری با بهره‌مندی از خصلت تنفس طبیعی مجهز هستند. در واقع گنجایش موتور به کار رفته در این دو تیپ از خودروی کیا به طور دقیق ۲۳۶۰ سی‌سی است. موتوری که حداکثر توان خروجی آن رقمی معادل ۱۸۱ اسب بخار با احتساب ۶۰۰۰ دور در دقیقه ارزیابی شده است و می‌تواند حداکثر گشتاوری معادل ۲۳۷ نیوتن‌متر با احتساب ۴۰۰۰ دور در دقیقه تولید کند. ضمن آن که سیستم انتقال قدرت هر دو تیپ یاد شده علاوه بر حالت دیفرانسیل جلو در قالب حالت هر چهار چرخ محرک نیز تعریف می‌شود.

بهره‌مندی از مشخصات فنی یاد شده موجب شده است تا خودروی کیا اسپورتیج 2018 بتواند در مدت زمانی حدود ۸.۱ ثانیه از سرعت صفر و حالت سکون به سرعت صد کیلومتر در ساعت دست یابد. ضمن آن که حداکثر سرعت قابل دست‌یابی توسط این خودرو نیز رقمی برابر با ۱۸۳ کیلومتر در ساعت خواهد بود. به این ترتیب می‌توان گفت که سرعت و شتاب دو تیپ LX و EX از خودروی مذکور در حالت نسبتا متوسطی قرار دارد و کم و بیش مناسب ارزیابی می‌شود.

در این میان متوسط میزان مصرف سوخت توسط این موتور چهار سیلندر ۲.۴ لیتری نیز در حالت متوسطی قرار دارد و حتی می‌توان گفت که در مقایسه با سایر رقیبان حرف چندانی برای گفتن نخواهد داشت. اگر سیستم انتقال قدرت این خودرو در حالت دیفرانسیل جلو تعریف شده باشد متوسط میزان مصرف سوخت شهری آن رقمی در حدود ۱۰.۲ لیتر به ازای پیمودن هر ۱۰۰ کیلومتر مسافت خواهد بود. ضمن آن که متوسط میزان مصرف سوخت غیر شهری و چرخه ترکیبی این خودرو نیز به ترتیب روی ارقام ۷.۸ لیتر به ازای پیمودن هر ۱۰۰ کیلومتر مسافت و ۸.۷ لیتر به ازای پیمودن هر ۱۰۰ لیتر مسافت قرار دارد.

اما هنگامی که سیستم انتقال قدرت این خودرو در حالت هر چهار چرخ محرک تعریف می‌شود، ارقام یاد شده به ترتیب معادل ۱۱.۲ لیتر به ازای پیمودن هر ۱۰۰ کیلومتر مسافت، ۹.۴ لیتر به ازای پیمودن هر ۱۰۰ کیلومتر مسافت و ۱۰.۲ لیتر به ازای پیمودن هر ۱۰۰ کیلومتر مسافت خواهد بود.

نگاهی به کیا اسپورتیج 2018


مشخصات فنی تیپ SX کیا اسپورتیج 2018

تیپ SX خودروی کیا اسپورتیج 2018 به موتور ۴ سیلندر و ۱۶ سوپاپ DOHC با بهره‌مندی از خصلت توربو شارژ مجهز است. موتوری که گنجایش آن به طور دقیق معادل ۱۹۹۸ سی‌سی است و قدرت بیشتری را نسبت به موتور ۲.۴ لیتری تنفس طبیعی دو تیپ دیگر خودروی کیا اسپورتیج 2018 به نمایش می‌گذارد.

این موتور قادر است حداکثر توانی معادل ۲۳۷ اسب بخار با احتساب ۶۰۰۰ دور در دقیقه تولید کند و حداکثر گشتاوری برابر با ۳۵۲ نیوتن‌متر را با احتساب ۱۴۵۰ دور در دقیقه ایجاد نماید. همانند دو تیپ دیگر خودروی مذکور، سیستم انتقال قدرت تیپ SX این خودرو نیز علاوه بر حالت دیفرانسیل جلو در حالت چهار چرخ محرک هم قابل تعریف است.

به مدد بهره‌مندی از خصلت توربو شارژ، تیپ SX این خودرو عملکرد بهتری را در زمینه‌ی سرعت و شتاب از خود به نمایش می‌گذارد. به گونه‌ای که شتاب صفر تا صد این خودرو حدود ۶.۹ ثانیه ارزیابی می‌شود. در کنار آن حداکثر سرعت قابل دست‌یابی توسط این خودرو نیز روی رقم ۲۰۹ کیلومتر در ساعت قرار دارد.

نمای عقب کیا اسپورتیج 2018


با این حال باید ادعا کرد که متوسط میزان مصرف سوخت توسط موتور توربو شارژ خودروی کیا اسپورتیج 2018 تعریف چندانی ندارد و می‌توان گفت که در قیاس با برخی رقیبان تقریبا بالا به نظر می‌رسد. در شرایطی که سیستم انتقال قدرت این خودرو روی حالت دیفرانسیل جلو قرار گرفته باشد، متوسط میزان مصرف سوخت شهری این خودرو معادل ۱۱.۷ لیتر به ازای پیمودن هر ۱۰۰ کیلومتر مسافت خواهد بود. ضمن آن که متوسط میزان مصرف سوخت غیر شهری و سیکل ترکیبی این خودرو نیز در حالت دیفرانسیل جلو به ترتیب روی ارقام ۱۰.۲ به ازای پیمودن هر ۱۰۰ کیلومتر مسافت و ۱۱.۲ لیتر به ازای پیمودن هر ۱۰۰ کیلومتر مسافت قرار خواهد داشت.  

اگر سیستم انتقال قدرت خودروی کیا اسپورتیج 2018 در حالت هر چهار چرخ محرک تعریف شود، متوسط میزان مصرف سوخت توسط این خودرو افزایش می‌یابد و ارقام یاد شده به ترتیب معادل ۱۲.۴ لیتر به ازای پیمودن هر ۱۰۰ کیلومتر مسافت، ۱۰.۷ لیتر به ازای پیمودن هر ۱۰۰ کیلومتر مسافت و ۱۱.۷ لیتر به ازای پیمودن هر ۱۰۰ کیلومتر مسافت خواهد بود.

مشخصات فنی سه تیپ LX ، EX و SX خودروی کیا اسپورتیج 2018 نام تیپ   EX و L SX گنجایش موتور 2360 سی سی 1998 سی سی تعداد سیلندر 4 سیلندر 4 سیلندر توربو نوع جعبه دنده مدل AT 6 مدل AT 6   حداکثر توان موتور 181 اسب بخار 237  اسب بخار حداکثر گشتاور موتور 237 نیوتون متر 352 نیوتن متر شتاب صفر تا صد 8.1 ثانیه 6.9  ثانیه حداکثر سرعت خودرو 183 کیلومتر در ساعت 209 کیلومتر در ساعت میزان مصرف سوخت شهری 10.2  لیتر در هر 100 کیلومتر 11.7 لیتر در هر 100 کیلومتر میزان مصرف سوخت غیر شهری 7.8 لیتر در هر 100 کیلومتر 10.2 لیتر در هر 100 کیلومتر میزان مصرف سوخت چرخه ترکیبی 8.7 لیتر در هر 100 کیلومتر 11.2 لیتر در هر 100 کیلومتر


نمای صندوق کیا اسپورتیج 2018


امکانات و قابلیت‌های تیپ LX کیا اسپورتیج 2018

تیپ LX خودروی کیا اسپورتیج 2018 در اصل و به طور کل تیپ پایه این خودرو به شمار می‌رود. به این ترتیب می‌توان گفت امکاناتی که در تیپ LX این خودرو وجود دارد در دو تیپ دیگر کیا اسپورتیج 2018 نیز قابل دست‌یابی است. از میان این امکانات و قابلیت‌ها می‌توان موارد زیر را به صورت فهرست‌وار بر شمرد.

امکان انتخاب وضعیت رانندگی در سه حالت مختلف معمولی، اسپورت و اقتصادی (مصرف بهینه سوخت) مجهز به صفحه نمایش ۵ اینچی لمسی رنگی برخورداری از صفحه نمایش پشت آمپر ۳.۵ اینچی ال سی دی بهره‌مندی از امکان اتصال به تلفن همراه هوشمند یا تبلت از طریق قابلیت بلوتوث مجهز به سیستم صوتی با قدرت خروجی ۱۶۰ وات و برخورداری از ۶ بلندگوی جداگانه به همراه ورودی USB و AUX برخورداری از دوربین کمکی دنده عقب مجهز به سیستم کنترل سرعت یا کروز کنترل برخورداری از غربیلک فرمان تلسکوپی مجهز به رینگ‌های ۱۷ اینچی آلیاژی بهره‌مندی از باله عقب برخورداری از چراغ‌های روشنایی در روز که مجهز به لامپ‌های ال ای دی هستند مجهز به شیشه‌های دودی وجود آیینه‌های جانبی با قابلیت تنظیم به صورت الکتریکی برخورداری از برف پاک کن و سیستم یخ زدایی برای شیشه عقب بهره‌مندی از پوشش پارچه‌ای صندلی‌ها مجهز به سیستم تهویه مطبوع نسل قدیم با خروجی مجزا برای صندلی‌های ردیف عقب برخورداری از سیستم ورود به خودرو بدون نیاز به کلید

به طور کل امکانات و قابلیت‌های به کار رفته در تیپ پایه یا همان LX خودروی کیا اسپورتیج 2018 مناسب و مقبول ارزیابی می‌شود.

نمای جلو کیا اسپورتیج 2018


مشخصات فنی تیپ EX کیا اسپورتیج 2018

همان گونه که به آن اشاره شد، امکانات و قابلیت‌های به کار رفته در تیپ پایه یا LX خودروی کیا اسپورتیج 2018 در دو تیپ دیگر این خودرو نیز وجود دارد. اما تیپ EX این خودرو علاوه بر امکانات و قابلیت‌هایی که در سطور فوق به آنها اشاره شد، به امکانات و قابلیت‌های اضافه‌ای نیز مجهز است. مواردی که می‌توانید لیست آنها را به صورت فهرست‌وار مشاهده کنید.

برخورداری از صفحه نمایش ۷ اینچی لمسی امکان پشتیبانی از قابلیت‌های کارپلی اپل و اندروید اتو بهره‌مندی از رینگ‌های ۱۸ اینچی آلیاژی برخورداری از سیستم نمایش نقاط کور خودرو بهره‌مندی از سیستم هشدار وجود ترافیک در بخش عقب خودرو وجود چراغ‌های مه شکن در خودرو برخورداری از سیستم گرم‌کن برای صندلی‌های جلو وجود صندلی‌های مجهز به پوشش چرمی بهره‌مندی صندلی راننده از قابلیت تنظیم در ۱۰ جهت مختلف به صورت الکتریکی وجود پوشش چرمی برای غربیلک فرمان و اهرم دنده برخورداری از سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک دوگانه نسل جدید بهره‌مندی از سیستم کیلس استارتر

گفتنی است که این امکانات و قابلیت‌ها در تیپ SX این خودرو که گران قیمت‌ترین تیپ موجود از این خودرو محسوب می‌شود نیز وجود دارد. با این حال تیپ SX خودروی کیا اسپورتیج 2018 علاوه بر امکانات و قابلیت‌های موجود در دو تیپ LX و EX به امکانات و قابلیت‌های متفاوت و مجزای دیگری نیز مجهز است. مواردی که می‌توانید آنها را در ادامه‌ی این مطلب از نظر بگذرانید.

نمای کابین کیا اسپورتیج 2018


امکانات و قابلیت‌های تیپ SX کیا اسپورتیج 2018

پیش از آن که قابلیت‌ها و امکانات انحصاری و اختصاصی به کار رفته در تیپ SX خودروی کیا اسپورتیج 2018 را از نظر بگذرانیم، بد نیست به این نکته اشاره شود که هر سه تیپ LX ،EX و SX به شش کیسه هوای ایمنی مجهز هستند. کیسه‌های هوایی که در عمل به دو کیسه هوای ایمنی اصلی در بخش جلو، دو کیسه هوای ایمنی جانبی در بخش جلو و همچنین دو کیسه هوای ایمنی پرده‌ای جانبی تقسیم می‌گردد.

همچنین هر سه تیپ یاد شده، به قابلیت‌هایی نظیر ترمز ضد قفل ABS، سیستم کنترل پایداری الکتریکی ESC، سیستم کمکی حرکت در سراشیبی HAC و دوربین کمکی دنده عقب مجهز هستند.

به هر حال تیپ SX خودروی کیا اسپورتیج 2018 علاوه بر برخورداری از امکانات و قابلیت‌هایی که دو تیپ دیگر این خودرو به آن مجهز هستند، از امکانات و قابلیت‌های مجزایی نیز برخوردار است. مواردی که می‌توانید لیست آنها را به صورت فهرست‌وار مشاهده کنید.

مجهز به صفحه نمایش لمسی رنگی ۸ اینچی     برخورداری از صفحه نمایش پشت آمپر ۴.۲ اینچی ال سی دی بهره‌مندی از پدال‌های گاز و ترمز فلزی اسپورت          برخورداری از آیینه‌های الکتریکی جانبی که به چراغ‌های راهنمای ال ای دی مجهز هستند     بهره‌مندی از سینی جلو فلزی در دو بخش عقب و جلوی خودرو     برخورداری صندلی‌های جلوی خودرو از سیستم تهویه با قابلیت تنظیم به صورت الکتریکی     مجهز به سیستم نورپردازی داخل کابین با استفاده از لامپ‌های ال ای دی برخورداری از غربیلک فرمان اسپورت با بخش انتهایی صاف و مجهز به قابلیت گرم‌کن     مجهز به سیستم ناوبری ماهواره‌ای و سیستم نمایش نقاط کور خودرو     برخورداری از سیستم هشدار وجود ترافیک در بخش عقب خودرو     بهره‌مندی از سیستم هشدار خروج از بین خطوط جاده     مجهز به ترمز اتوماتیک اضطراری خودکار با قابلیت تشخیص عابران پیاده وجود سنسورهای کمکی پارک در دو بخش عقب و جلوی خودرو    مجهز به رینگ‌های ۱۹ اینچی آلیاژی بهره‌مندی از سیستم تعلیق اسپورت بهینه‌سازی شده برخورداری از سان‌روف شیشه‌ای وجود چراغ‌های جلوی مجهز به لامپ‌های زنون دوگانه   بهره‌مندی از چراغ‌های مه شکن جلو و عقب که به لامپ‌های ال ای دی مجهز هستند مجهز به خروجی اگزوز دوبل

به این ترتیب می‌توان ادعا کرد که نسخه‌ی SX خودروی کیا اسپورتیج 2018 به طیف قابل توجهی از امکانات و قابلیت‌های متنوع مجهز است. ضمن آن که می‌توان روی هر کدام از سه تیپ مختلف این خودرو امکانات و قابلیت‌های دیگری را هم در قالب آپشن اضافه نصب کرد.

چراغ جلو کیا اسپورتیج 2018


مشخصات ظاهری خودروی کیا اسپورتیج 2018

در حالت کلی خودروی کیا اسپورتیج 2018 از مشخصات ظاهری مناسبی بهره می‌برد و به خوبی توانایی عرض اندام در برابر رقیبان را دارا است. در بخش جلوی این خودرو شاهد وجود چراغ‌های بومرنگ مانندی هستیم که ظاهری شیطنت آلود به چهره‌ی این خودرو بخشیده‌اند. بخش جلو پنجره‌ی این خودرو نیز به طرز جالبی طراحی شده است و هماهنگی خوبی با طراحی سپر این خودرو ایجاد می‌کند. ضمن آن که خطوط حجم دهنده و متقارن نقش بسته روی کاپوت این خودرو نیز در هرچه پرجلوه‌تر نشان دادن نمای جلوی کیا اسپورتیج 2018 بسیار موثر بوده است.

در نمای کنار این خودرو نیز می‌توان این ویژگی را مشاهده کرد که خطوط حجم دهنده به خوبی وظیفه‌ی خود را به انجام رسانده‌اند. از شاخصه‌های اصلی این نما می‌توان به طراحی مناسب گلگیرها و پنجره‌های خودروی اسپورتیج اشاره کرد.

نمای عقب خودروی کیا اسپورتیج 2018 نیز به لحاظ برخورداری از سر و شکل ظاهری مناسب، تناسب قابل قبولی با دو نمای یاد شده دارد. مواردی نظیر وجود چراغ‌های خنجر مانند، طراحی مناسب سپر عقب و استفاده‌ی به جا از خطوط حجم دهنده برای شکل دادن به بخش عقب این خودرو از جمله نکات قابل توجه در نمای عقب خودروی کیا اسپورتیج 2018 به شمار می‌رود.

به هر حال می‌توان به طراحان خودروی کیا اسپورتیج 2018 نمره‌ی قبولی داد و ادعا کرد که این خودرو عملکرد موفقی را در این زمینه از خود به نمایش گذاشته است.

کیا اسپورتیج 2018


قیمت خودروی کیا اسپورتیج 2018

به طور کل قیمت خودروهای اسپورتیج در بازار خودروی ایران بیش از قیمت این محصولات در بازارهای جهانی است. امری که جز سودجویی و انحصارطلبی عرضه کنندگان این محصولات در بازار خودروی ایران، دلیل دیگری را نمی‌توان برای آن متصور بود.

در حال حاضر خودروی کیا اسپورتیج فول نیوفیس QL به طور متوسط با قیمتی در حدود 375 میلیون تومان در بازار خودروی ایران به فروش می‌رسد. بد نیست به این نکته هم اشاره شود که قیمت مدل پایه خودروی کیا اسپورتیج 2018 در بازارهای جهانی رقمی در حدود 24 هزار و 500 دلار است. حال خود می‌توانید محاسبه کنید که قیمت عادلانه‌ی این خودرو به ریال چه مقدار می‌تواند باشد.

در صورت تمایل به آشنایی عینی‌تر با خودروی کیا اسپورتیج 2018 می‌توانید ویدیوی زیر را از نظر بگذرانید. ویدیویی که به بررسی این خودرو اختصاص یافته است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

 • با این چای سکته قلبی و مغزی را فراری دهید

  دمنوش بادرنجبوبه (چای مورد علاقه حضرت علی (ع)) این گیاه از تیره نعناعیان است که بین ماه‌های تیر و مرداد گل می‌دهد، ساقه‌های آن راست و چهار گوش بوده...

 • طرز تهیه کوفته انار

  مواد لازم برای تهیه کوفته انار: برای ۳۰ الی ۴۰ عدد کوفته گوشت چرخ کرده بدون چربی ۱ کیلو پیاز متوسط ۱ عدد رنده شده و آب گرفته شده گردو ۱/۵...

 • خورشت آلو اسفناج؛ خوشمزه‌ترین غذای سنتی ایرانی

  برترین ها: یکی از مقوی ترین غذاهای ایرانی ، خورشت آلو اسفناج است . همانطور که میدانید اسفناج طعمی شبیه به آهن دارد و عده زیادی به همین دلیل ، از...

 • چیز کیک هندوانه دسر خوشمزه برای شب یلدا

  شب یلدا یکی از دور همی‌های سنتی ایرانیان است و چیز کیک یک دسر پر طرفدار. چیز کیک هندوانه یک ذسر شیک و خوشمزه و مناسب برای دسر شب یلداست....

 • طرز تهیه روغن حیوانی

  روغن حیوانی یکی از فراورده‌های حاصل از شیر گاو یا گوسفند است و از کره به دست آمده از دوغ درست می‌شود. برای تهیه روغن حیوانی زرد و خوش...

 • تهیه ترشی زمستانیِ انار و لبو

  ماهنامه سرآشپز - سارا خسرویان: از میوه های فصل زمستان استفاده کنید با آنها نوعی ترشی درست کنید که یک هفته ای هم آماده می شود. درر این مطلب طرز...

 • طرز تهیه سالاد پرتقال و انار

  وب‌سایت گنج: اگر این روزها سری به انواع رستوران های لوکس بزنید می بینید که گاها تنوع و قیمت سالاد از غذای اصلی بیشتر است. در تهیه سالاد تنوع زیادی...

 • آموزش و طرز تهیه دونات مغزدار ایتالیایی

  در این مطلب تاپ ناز طرز تهیه دونات مغزدار ایتالیایی خوشمزه را به شما آموزش می دهیم که می توانید در وعده عصرانه به همراه چای میل کنید و از طعمش...

 • طرز تهیه شیرینی مخصوص کریسمس و جشن سال نو میلادی (3)

  طرز تهیه شیرینی مخصوص کریسمس دو مدل از بهترین شیرینی هاي‌ مخصوص کریسمس را برای شما در این جا قرار دادیم. در کریسمس با شیرینی خانگی خود جشن سال...

 • طرز تهیه بیسکویت ساده وانیلی

  مواد لازم برای بیسکویت ساده وانیلی: آرد ۲ پیمانه نمک یک چهارم قاشق چایخوری کره نرم شده در دمای محیط ۲۰۰ گرم شکر نصف پیمانه وانیل یک...

 • رولت هندوانه برای شب یلدا

  درست کردن این رولت هندوانه برای شب یلدا شاید در نگاه اول کمی سخت به نظر برسد، ولی با دستور تهیه‌ای که در ادامه مطلب مشاهده خواهید کرد، میتوانید با...

 • طرز تهیه میلک شیک سیب و موز

  برای داشتن این میلک شیک بهشتی چند تا نکته را رعایت کنید شیر را حتما داخل فریزر بگذارید، موزی که استفاده می‌کنید حتما یخ زده باشد اگر به...

 • طرز تهیه کیک کدو حلوایی مغزدار

  مواد لازم برای کیک کدو حلوایی مغزدار: * آرد ۳۰۰ گرم (۱۵۰ گرم آرد سفید + ۱۵۰ گرم آرد ذرت) * پودر شکر ۲۰۰ گرم پودر دارچین یک قاشق سوپخوری بکینگ...

 • طرز تهیه تنقلات خانگی خوشمزه و پرطرفدار

  تهیه تنقلات خانگی بسیار ساده است و در کمترین زمان ممکن آماده می‌شود. این تنقلات که در دورهمی‌ها و همچنین به عنوان میان وعده مورد...

 • دستور تهیه “سس گوجه فرنگی” خانگی در ۵ دقیقه

  موادی که برای درست کردن سس گوجه فرنگی نیاز خواهیم داشت: رب گوجه فرنگی ۳ ق. غ. کره ۱۰۰ گرم آب لیمو ترش تازه ۱/۲ پیمانه آب ۱ پیمانه آرد...

 • “تیرامیسوی لیوانی” را با این طرز تهیه خوشمزه درست کنید!

  مواد لازم برای تهیه ترامیسو را به این ترتیب آماده کنید: لیدی فینگر ۱۰ عدد پنیر خامه‌ای ۱۱۵ گرم خامه ترش نصف فنجان شکر ۳ ق. غ. قهوه دم...

 • تکنیک‌های سرآشپز‌های ماهر

  کافی است دو واژه پخت و پز و علم را در یک جمله، کنار یکدیگر ببینیم تا عبارت «آشپزی مولکولی» به ذهن علم دوستان خطور کند. سرآشپزهای ماهر با استفاده از...

 • مدل‌های کیک هندوانه‌ای شب یلدا

  شب یلدا فقط دور هم نشینی و خوش و بش کردن نیست، این سنت دیرینه رسم‌های خاصی دارد و ایرانی‌ها در شب یلدا خوراکی و غذا‌های خاصی تدارک میبینند...

 • طرز تهیه کیک پرتقالی

  مواد لازم برای تهیه کیک پرتقالی: آب پرتقال: صد گرم آرد: ۲۵۰ گرم وانیل: یک چهارم قاشق چای خوری پوست پرتقال رنده شده: یک قاشق غذاخوری بیکینگ...

 • طرز تهیه سالاد پنیر قالبی

  پنیر پارمزان که به آن پارمسان هم گفته می‌شود، نوعی پنیر ایتالیایی است که تهیه آن بسیار زمان بر است و چیزی حدود هشت ماه طول می‌کشد. گاهی...

 • خوراکی های یلدایی؛ با این ایده ها یلدا را جشن بگیرید

  برترین ها – مهسا خالقی: اگر از اون دسته آدم ها هستيد که خيلي دلتون ميخواد براي يه شب يلداي به ياد موندني تدارک ببينيد اما متاسفانه هیچ ایده ای...

 • تکنیک‌های چیدمان میز غذاخوری

  اصول چیدمان میز غذاخوری (قسمت۱) میزبان یک مهمانی بزرگ و خاص هستید و یا قصد تدارک عروسی را دارید؟ چیدمان میز غذا چقدراهمیت دارد؟ آیا از...

 • طرح‌های هنرمندانه‌ی کیک‌های ژله‌ای(1)

  «سای بون»، در اواخر سال 2017 به بیماری سرطان سینه مبتلا شد و تصمیم گرفت در روزهایی که حال جسمی او، یاری می‌کند، به کارهایی که علاقه دارد،...

داغ ترین اخبار

 • طرز تهیه تنقلات خانگی خوشمزه و پرطرفدار

  تهیه تنقلات خانگی بسیار ساده است و در کمترین زمان ممکن آماده می‌شود. این تنقلات که در دورهمی‌ها و همچنین به عنوان میان وعده مورد...

 • طرز تهیه کیک کدو حلوایی مغزدار

  مواد لازم برای کیک کدو حلوایی مغزدار: * آرد ۳۰۰ گرم (۱۵۰ گرم آرد سفید + ۱۵۰ گرم آرد ذرت) * پودر شکر ۲۰۰ گرم پودر دارچین یک قاشق سوپخوری بکینگ...

 • طرز تهیه روغن حیوانی

  روغن حیوانی یکی از فراورده‌های حاصل از شیر گاو یا گوسفند است و از کره به دست آمده از دوغ درست می‌شود. برای تهیه روغن حیوانی زرد و خوش...

 • مدل‌های کیک هندوانه‌ای شب یلدا

  شب یلدا فقط دور هم نشینی و خوش و بش کردن نیست، این سنت دیرینه رسم‌های خاصی دارد و ایرانی‌ها در شب یلدا خوراکی و غذا‌های خاصی تدارک میبینند...

 • دستور تهیه “سس گوجه فرنگی” خانگی در ۵ دقیقه

  موادی که برای درست کردن سس گوجه فرنگی نیاز خواهیم داشت: رب گوجه فرنگی ۳ ق. غ. کره ۱۰۰ گرم آب لیمو ترش تازه ۱/۲ پیمانه آب ۱ پیمانه آرد...

 • طرز تهیه شیرینی مخصوص کریسمس و جشن سال نو میلادی (3)

  طرز تهیه شیرینی مخصوص کریسمس دو مدل از بهترین شیرینی هاي‌ مخصوص کریسمس را برای شما در این جا قرار دادیم. در کریسمس با شیرینی خانگی خود جشن سال...

 • آموزش و طرز تهیه دونات مغزدار ایتالیایی

  در این مطلب تاپ ناز طرز تهیه دونات مغزدار ایتالیایی خوشمزه را به شما آموزش می دهیم که می توانید در وعده عصرانه به همراه چای میل کنید و از طعمش...

 • طرز تهیه سالاد پرتقال و انار

  وب‌سایت گنج: اگر این روزها سری به انواع رستوران های لوکس بزنید می بینید که گاها تنوع و قیمت سالاد از غذای اصلی بیشتر است. در تهیه سالاد تنوع زیادی...

 • تهیه ترشی زمستانیِ انار و لبو

  ماهنامه سرآشپز - سارا خسرویان: از میوه های فصل زمستان استفاده کنید با آنها نوعی ترشی درست کنید که یک هفته ای هم آماده می شود. درر این مطلب طرز...

 • تکنیک‌های سرآشپز‌های ماهر

  کافی است دو واژه پخت و پز و علم را در یک جمله، کنار یکدیگر ببینیم تا عبارت «آشپزی مولکولی» به ذهن علم دوستان خطور کند. سرآشپزهای ماهر با استفاده از...